פאלמויד 2

פאלמויד 2
פאלמויד 2
דגם: P2
זמינות: במלאי
מחיר: 700₪
מחיר כולל מע"מ: 700₪

פאלמויד2  על מה ולמה

רבים שואלים מדוע אנו מוציאים לשוק מכשיר הנראה דומה למכשירים הלא כשרים שישנם לרוב בשימוש אצל אחינו הטועים ולכאורה יש כאן בעיה חמורה של מראית עין.

ואכן זוהי שאלה שראוי להתיחס אליה כיון שתכלית עבודתינו היא למצוא דרכים לעזור לבני תורה ולתת להם מענה לצרכים באופן הכשר ביותר על כן יש להקדים הקדמה קצרה

הדבר ידוע שועד הרבנים נקט בגישה שטלפון יהיה אך ורק טלפון ללא שום אפשרות לשימושים אחרים. ואכן עד לפני שנתים שלוש הציבור נענה לגישה זו ורכש את המכשירים שעוקרו מכל אפשרות מלבד טלפון גרידא. אלא שבתקופה האחרונה החלו להמכר מכשירים הקרואים בפי הציבור תומך כשר דהיינו סמארטפון המאפשר גישה לאינטרנט ללא שום סינון דרך חיבור wifi  ואף מאפשר צפיה בסרטים ועם כל זאת ניתן להשתמש בו בסים כשר. המכשירים אלה קלים יחסית לפריצה כמובן שהמכשירים האלה מצויידים במצלמה ונגן ואף המחיר שלהם פעמים זול יותר מהמכשירים הכשרים

עוד דבר שלא קשה לצפות לו וצריכים לקחת אותו בחשבון שלא יעבור הרבה זמן ולא ישארו כלל בשוק עולמי טלפונים עם הכפתורים (כי היום כבר זקנים בני 70-80 עברו ברובם לאיפונים וגלקסי).

בשיחה עם בחור מאחת הישיבות הגדולות והחשובות בירושלים אמר לי הבחור שרוב הבחורים בישיבה קונים תומך כשר היות והם רוצים שיהיה להם גם נגן ומצלמה. אלא שזוהי עיסקת חבילה ואין אפוטרופוס לעריות ואין צורך להאריך.

לכן לקחנו על עצמנו להכין פתרון ההולם את ערכי תורתו הקדושה ולהכין מכשיר שיהיה מענה מספיק לכול אלו שאינם נענים ומסכימים לגישה שטלפון הוא רק טלפון והלכו והולכים למחוזות מסוכנים לספק את תאוות ליבם למכשיר מתקדם.

מהו פרויקט  פאלמויד 2

השם פאלמויד בנוי משתי מילים פאלם ואנדרויד ( או ייד – יהודי).

כללית, הרעיון של המכשיר הוא, ככל הפרויקטים שלי (על לבבך, נוק נקי, קנדלעך, בוק נקי, פאלמויד 1), לתת לבני תורה ליהנות מטכנולוגיה בלי להיפגע ממנה. חיפשתי ליצור מכשיר קטן, פשוט להפעלה, אמין גם לא יקר וגם מחברה טובה ,וגם שלא יהיה דומה למכשירים מודרניים רגילים, שישמש כעוזר אלקטרוני יום יומי וגם טלפון שיחות רגיל.

 כדי להשיג את הדבר,  ראשית כל בחרתי מכשיר אמין וחזק שחיצונית כמה שאפשר שונה ממכשירים החדשים כמו אייפון וגלקסי למיניהם. הוא יחסית עבה ומרובע וגם המכשיר הזה כבר לא מצוי בחנויות בארץ. עוד סיבה שבחרתי במכשיר הזה כי אפשר לבטל בו באופן מוחלט את קישורי הוויפי(wifi) ,3ג'(3G), סרטים ושאר "הבעיות" שברוב המכשירים היום דבר כזה לא ניתן לביצוע בלי להרוס את המכשיר לחלוטין.

 במכשיר מערכת סגורה בלי שום אפשרות לצפייה בסרטים, לשחק משחקים, לשלוח הודעות למיניהם, בלי דואר אלקטרוני ושום התחברות לאינטרנט או רשת חיצונית ,בלי אפשרות להתקין אפליקציות משום מקור ובלי שום אפשרות פריצה ברמת החומרה.

 התקנתי כמאה אפליקציות שימושיות שבן תורה יוכל להיעזר בהם. חלק מהן בניתי בעצמי, כמעט כולם תרגמתי לעברית, עברתי על הקוד של כל אחד מהן וניקיתי אותן  מכל התכנים לא מתאימים ,דאגתי שכל האפליקציות יעבדו טוב ומהר. כל האפליקציות הוצגו למו"ר הרב ברנדיס שליט"א ואושרו שמתאימות לשימוש אצל בני תורה ואלה הן בראשי פרקים:

 

א.      אפליקציות תורניות ללימוד וכתיבת חידושי תורה. המכשיר מסוגל להציג את כל סוגי קבצי טקסט וספרים דיגיטלים. הוא כולל אפליקציות על לבבך, אורייתא, ובלכתך בדרך, כמה סידורים חכמים של כל העדות, מילון ארמי עברי, תזכיר ספירת העומר, המרת מידות התורה, אפליקציות זמני הלכה בכל העולם, לוח שנה עברי עם הצגת דף יומי, מצפן תפילה -אפליקציה שמציגה כיוון לירושלים מכל מקום בעולם.

ב.      אפליקציות כתיבת קבצי וורד ואקסל,מציג נתונים של קבצי אקסס. ואפליקציות פתקים ורשימות.

ג.       אפליקציות עזר למיניהם כמו שעון מעורר מתוחכם, פנס, הוצאות והכנסות, בסיס נתונים אישי

ד.      אפליקציה מיוחדת לשמיעת שיעורי תורה ,הקלטת שיעורים, עריכת וחתיכת קבצי 3MP.

ה.      מצלמה לצילום תמונות ווידאו. אפליקציה להצגת תמונות (אינה מציגה וידאו).

ו.        אפליקציית ניווט בישראל ובכל העולם..

ז.         אין במכשיר שום משחקים ואף המערכת ההפעלה נוקתה ממשחקים הכלולים במערכת

ח.                     אפליקציית פאלם וירטואלי.

המערכת ננעלה באופן הבטוח ביותר ואין שום אפשרות להוסיף על האפליקציות המצויות במכשיר או לפתוח אותם לדברים לא מתאימים. המכשיר נבדק וניבחן ע"י מומחים בתחום המחשבים ואושר שהמכשיר לא ניתן לשימוש מעבר לאותן אפליקציות ויישומים שהותקנו ואושרו.

כל ניסיון לפרוץ את המערכת שיתגלה על ידינו (הגם שבסופו של דבר זה רק הזיק למכשיר) מסיר מאיתנו כל אחריות למכשיר ותיקונו ועל תנאי זה נמכר המכשיר.

אנחנו משתדלים ל"הבא להיטהר מסייעין בידו והבא  להיטמא לא פותחין לו". אנו תפילה ותקווה שנוכל להמשיך ולהציע פתרונות ליהנות מטכנולוגיה באופן ההולם את ערכיה של תורתנו הקדושה. אנו שמנו לנו למטרה לשמור ככל האפשר את מחננו מפגעים ומרעין בישין הצצים חדשים לבקרים ומבקשים לפגוע בטהרתו ובקדושתו של מחננו.

נשמח לקבל עוד הצעות ורעיונות איך להעזר בטכנולוגייה ללא חשש.

 

כתוב חוות דעת

שמך:


חוות הדעת שלך: הערה: HTML לא תורגם!

דרוג: גרוע           מצוין

הכנס את הקוד בתיבה למטה:האתר נבנה ע"י גולדברג אלכסנדר