מי אנחנו

גולדברג מחשבי דיו

מחשבים לחיים


 בר מינן, גלי הים הטבע והתאווה מטביעים שונאי ישראל. לפני 200 שנה זה היה השכלה בגרמניה, לפני 100 שנה זה היה קומוניזם ברוסיה, לפני 65 שנה זה היה ציונות בארץ. אלה כבר עבר עליהם את הקלח. היום יש נסיון חדש בכל העולם – "World Wide Web" שבתרגום המילולי מאנגלית "קורי עכביש של עולם הרחב" וביחד עם מיליארדים2 של "סִרטֹנים" (או "קליפונים") ביֻטֻבע  שרואים אותם מיליארדי פעמים בחודש3 ומיליונים של סרטים ומשחקים ב"בית טרפה" – באנגלית "BitTorrent"4.

 

אנחנו עוזרים לכם לזרוק את הקליפה ולקחת את הפרי

ללובש שחור לבן, בהחלט מתאים מחשב רק שחור לבן

בלי סרטים, בלי משחקים, בלי רשתות


ב"ה, התפרסם בכלל ציבור היראים הצורך להישמר מן השימוש באינטרנט וגודל הסכנה של החשיפה לרשת האלקטרונית, וכבר יצאו רבים מגדולי ישראל ואסרו את השימוש באינטרנט ללא חסימה הראויה. אך למגינת הלב, עדיין סכנה מרחפת מעל ראשיהם של בחורי ישראל, שכן כל מחשב, אפילו הישן ביותר, יכול להציג סרטים ואת האפשרות הזאת לא ניתן לחסום או להסיר. כמו כן, במחיר של כמה עשרות שקלים ניתן לרכוש כרטיס זיכרון שגודלו לא יותר מציפורן ובו ניתן לטעון עשרות שעות של סרטים לצפייה במחשב ביתי או נייד. עוד הגדילה טומאה חבורת מפתחים הנקראת 'רוקבוקס', ופתחה אפשרות שאף בנגנים יהיה אפשר להציג סרטים, וידוע מאמר חז"ל "מה יעשה הבן שלא יחטא ".

מאידך גיסא, את הקדמה אי אפשר לעצור, כל שכן להסב אותה אחורנית - בזמננו הפך השימוש במחשב נצרך כמעט לכול. לפיכך קרם עור וגידים הפרויקט של 'נוק נקי' ונתן מענה לאברכים שהיו צריכים להקליד את החידו"ת שכתבו ולא רצו להכניס מחשב לביתם. עלה בידנו לאתר מכשירים המבוססים על טכנולוגית מסכים חדשה. טכנולוגיה זו נועדה לחקות מראה של דף נייר מסורתי לשם קריאה נעימה יותר, ויתרונה הגדול הוא שאין בה כל אפשרות להפעלת קבצי וידיאו. אכן, המכשיר 'נוק נקי' קיבל את ברכתם של גדולי ישראל ואת ההכשר של משמרת הקודש והחינוך, והוא משרת בני תורה רבים ככלי עזר לתלמודם, ללא חשש כלל.

בעת האחרונה החל העולם לעבור לשימוש בדואר אלקטרוני (מייל) כתחליף לדואר רגיל. בתוך שניות ספורות אפשר כיום להעביר חומר בכל כמות שהיא מקצה העולם ועד קצהו, ללא עלות כלל ואף אין צורך בדפוס. חברות רבות, כגון חברת חשמל, בזק ועוד, מציעות כיום ללקוחותיהן לשלם חשבונות בדרך זו ואף מעניקות על כך הנחות. גם משרדי ממשלה שונים מעודדים פנייה אליהם באופן כזה. כדרכנו, חיפשנו מענה נקי ובטוח לבני תורה הרוצים להישמר מפגעי הזמן ועם זאת יש להם תועלת בשימוש בדואר האלקטרוני ואנו משיקים את הפרויקט 'בוק בטוח'.

 בדומה ל'נוק נקי' אף ה'בוק בטוח' משתמש במסך דיו אלקטרוני שבזכותו אין שום אפשרות לוידאו. בכל הנתונים הטכניים דהיינו חדות המסך, נוחות התאורה, מהירות המעבד, כמות הזיכרון, עובי ומשקל, תמיכה בכתיבה מימין לשמאל ועוד 'בוק בטוח' עולה על ה'נוק נקי'.

'בוק בטוח' כולל כ-70 תוכנות (אפליקציות) מעולות ללימוד ולצרכי פרנסה.

ב'בוק בטוח' השארנו את המשדר הפנימי כדי שתהיה האפשרות לנצל את טכנולוגיית האלחוט וכך להפוך את "בוק בטוח" לתחליף למחשב ביתי או למחשב נייד,  ומי שמעדיף שלא להכניס מחשב רגיל לביתו – "בוק בטוח" יוכל לספק לו כל הנצרך. עם "בוק בטוח" אפשר לבצע רוב משימות של מחשב רגיל כדוגמת שליחה וקבלת דואר אלקטרוני, הדפסה ישירה למדפסת, לחבר מצלמה דיגיטלית (ז.א. ניתן לצלם מסמך ולשלוח אותו באימייל), לחבר כל דיסק או זיכרון נייד, לכתוב ולערוך קבצי אופיס ועוד.

עיקר המאמץ היה לשמור שהחיבור לרשת יאפשר לקבל את התכנים הרצויים ובשום אופן לא יותר מזה. כך שהשימוש בהם מוגבל רק לתוכן המתאים לחרדים לדבר ד' (מערכת ההפעלה נבנתה באופן שהגישה לרשת תהיה רק ע"י אותם התוכנות שהותקנו ותוקנו על ידינו, אחר שנבדקו ונמצאו הולמות לשימוש בני תורה ללא שום פקפוק).

המערכת ננעלה באופן הבטוח ביותר ואין שום אפשרות להוסיף על התוכנות המצויות במכשיר או לפתוח אותם לדברים לא מתאימים. המכשיר נבדק וניבחן ע"י מומחים בתחום המחשבים ואושר שהמכשיר לא ניתן לשימוש מעבר לאותן תוכנות ויישומים שהותקנו ואושרו.

כל ניסיון לפרוץ את המערכת שיתגלה על ידינו (הגם שבסופו של דבר רק הזיק למכשיר) מסיר מאיתנו כל אחריות למכשיר ותיקונו ועל תנאי זה נמכר המכשיר.

נשמח לקבל עוד הצעות ורעיונות איך להעזר בטכנולוגייה ללא חשש.

אנו תפילה ותקווה שנוכל להמשיך ולהציע פתרונות ליהנות מטכנולוגיה באופן ההולם את ערכיה של תורתנו הקדושה. שמנו לנו למטרה להציל את מחננו מפגעים ומרעין בישין הצצים חדשים לבקרים ומבקשים לפגוע בטהרתו ובקדושתו של מחננו. "והיה מחננו קדוש".

 


הבהרה ואזהרה

היות ששימוש לא נכון במחשב יכול לגרום לאובדן של שעות רבות של עבודה וחומר, ולעיתים לא ניתן יהיה לשחזרו (מלבד התיקון הנדרש להשיב את המכשיר לתיקונו) לכן יש לעבוד עם המכשיר בזהירות והכלל הוא שלא עושים מה שלא מבינים. ולתועלת המשתמשים נכתב מדריך זה.

אנו מבקשים בכל לשון של בקשה שלא להטריח בשאלות שניתן למצוא להם מענה במדריך. כ"כ אין האחריות חלה על פעולות לא תקינה של המשתמש במכשיר וכדלעיל.

תמיכה טכנית בטלפון: 0527173495 מ14:00 – 16:00, או באימייל x0527173495@gmail.com

 

 

האתר נבנה ע"י גולדברג אלכסנדר